17181920212223
24252627282930

Dwie bramki na inaugurację ekstraklasy

dodane: 2013-07-19 22:40:31 przez: Łukasz Dynowski

Tylko dwa gole oglądaliśmy w pierwszym dniu rywalizacji w nowym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Oba strzelili piłkarze Pogoni Szczecin, którzy pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0.

Wygrana Portowców to spore zaskoczenie. Lubinianie, dziewiąta drużyna ostatniego sezonu, mieli walczyć o czołowe pozycje w tabeli. I oczywiście nadal mogą, ale początku rozgrywek nie zaliczą do udanych. Już w 5 minucie Maciej Dąbrowski wykorzystał podanie z rzutu wolnego i strzałem głową zapewnił gościom prowadzenie. Szczecinianie poszli za ciosem, co przyniosło skutek w 29 minucie. Michał Gliwa wybił przed siebie piłkę dograną w pole karne, szybko dopadł do niej Akahoshi i podwyższył na 2:0. Gospodarze próbowali atakować, szczególnie w drugiej połowie, ale sytuacji strzeleckich mieli niewiele i zakończyli spotkanie bez dorobku bramkowego.

Bez dorobku sezon zainaugurowali też zawodnicy Wisły Kraków i Górnika Zabrze. Więcej szans mieli zabrzanie, zwłaszcza Prejuce Nakoulma, który przynajmniej dwukrotnie mógł strzelić bramkę – najpierw w 18, a później w 55 minucie. Piłkarzowi z Burkina Faso zabrakło jednak precyzji, a także zdecydowania. Na szczęście dla Górnika, niewykorzystane sytuacje wcale się nie zemściły. Wisła, która z powodu kontuzji Rafała Boguskiego grała bez klasycznego napastnika, również nie błyszczała i nie była w stanie stworzyć zbyt wielu groźnych sytuacji. W efekcie, po długich, sennych 90 minutach, drużyny podzieliły się punktami.

I jeżeli był w spotkaniu Wisła - Górnik ktoś, kogo postawę warto odnotować, to z pewnością byli to kibice Białej Gwiazdy, którzy efektownie przywitali Radosława Sobolewskiego. Doświadczony zawodnik grał wprawdzie w koszulce gości, ale w Krakowie wszyscy są Sobolowi wdzięczni za osiem lat spędzonych przy Reymonta: https://twitter.com/PaulinaSport/status/358292446473510913/photo/1

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!