19202122232425
2627282930311

Dwie bramki w dwie minuty i zwycięstwo z Danią

dodane: 2013-08-14 22:58:28 przez: Łukasz Dynowski

Reprezentacja Polski dobrze zdała sprawdzian przed meczem eliminacji do mistrzostw świata z Czarnogórą. W rozegranym na PGE Arenie sparingu biało-czerowni pokonali Danię 3:2.

Podopieczni Waldemara Fornalika kapitalnie rozpoczęli spotkanie i już w 4 minucie po strzale Klicha objęli prowadzenie. Długo się nim jednak nie cieszyli – w 18 wyrównał Eriksen, który świetnie uderzył z rzutu wolnego, lokując piłkę tuż przy słupku i nie dając szans Szczęsnemu. Po tym trafieniu Duńczycy przejęli kontrolę na boisku i przenieśli grę na stronę rywala. Niewiele z tego wynikało poza gwizdami kibiców, którzy jednak komentowali w ten sposób nie postawę Duńczyków, a Polaków, niekwapiących się do przejęcia inicjatywy i ruszenia z atakiem. W końcówce zerwali się Lewandowski i Sobota – najpierw Lewy trafił w poprzeczkę, a chwilę później przy dobitce na pustą bramkę fatalnie się pomylił zawodnik Śląska. Zerwali się zresztą nie tyko oni. W 45 minucie Braithwaite wykorzystał bierność polskich obrońców i strzelił gola do szatni.

Po pierwszej połowie nie można było być optymistą, ale w drugiej podopieczni Fornalika wrzucili wyższy bieg. A potem jeszcze wyższy. Na przestrzeni dwóch minut zdobyli dwie bramki. Wyrównał znakomicie się spisujący Sobota, który otrzymał świetne podanie od Błaszczykowskiego, a prowadzenie bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę przywrócił Zieliński. Tym razem Polacy nie dali sobie wyrwać. Ani zepchnąć do defensywy. Nie mieli też wprawdzie przewagi, ale i tak trener Fornalik miał powody do radości.

- Wiemy, że z Duńczykami nie wygraliśmy od przeszło 30 lata. Każdą serię trzeba kiedyś przerwać, no i się udało – stwierdził po meczu.

Teraz Polaków czekają znacznie ważniejsze spotkania. We wrześniu rozegrają dwa mecze w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata – z Czarnogórą (6.09) i San Marino (10.09). Po remisie z Mołdawią awans bardzo się oddalił i już go prawie nie widać, ale kolejne zwycięstwa z pewnością dadzą kibicom promyk nadziei.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!