18192021222324
25262728123

El. LE: Efektowna wygrana Śląska

dodane: 2013-07-18 22:53:22 przez: Łukasz Dynowski

Dwa zwycięstwa i jeden remis – to bilans polskich drużyn w pierwszej serii spotkań II rundy eliminacji do Ligi Europy. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się wrocławski Śląsk, który od początku do końca kontrolował przebieg meczu z Rudarem Pljevlja i zwyciężył aż 4:0.

Podopieczni Stanislava Levy’ego potrzebowali zaledwie dziewięciu minut na objęcie dwubramkowego prowadzenia. Autorem obu trafień był sprowadzony w letnim okienku transferowym Marco Paixao, który najpierw wykorzystał podanie Dudu, a później Waldemara Soboty. To ustawiło mecz. Wrocławianie prezentowali znakomite przygotowanie taktyczne, grali dużo z pierwszej piłki i nie pozwalali rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Rudar rzadko strzelał, ale kiedy już próbował, uderzenia te były albo za lekkie, albo niecelne.

Co innego Śląsk. W drugiej połowie gospodarze poszli za ciosem i w 56 minucie strzelili trzecią bramkę. Znowu popisał się Paixao, ale tym razem rolę główną odegrał Sobota. W polu karnym pomocnik wrocławian otrzymał świetne, techniczne podanie od Portugalczyka, przyjął piłkę na klatkę piersiową i spokojnie wykończył akcję.

Niespełna kwadrans później wynik ustalił Sebino Plaku, który podobnie jak Paixao debiutował dzisiaj w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska. Pod koniec spotkania albański zawodnik mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale uderzona przez niego piłka trafiła w słupek.

Dzięki efektywnej, a przy okazji i efektownej grze wrocławianie mogą być już właściwie pewni występu w III rundzie eliminacji do LE. Rywal Śląska może i nie był najmocniejszy, ale styl gry ekipy Levy'ego pozwala jej kibicom z optymizmem spoglądać na dalszą rywalizację w europejskich pucharach. I oczywiście w startującej w piątek T-Mobile Ekstraklasie.

Dobre nastroje panują też w drużynie Lecha Poznań. Wprawdzie do przerwy Kolejorz remisował z Finlandii z FC Honka 1:1, nie prezentując przy tym zbyt imponującej postawy na boisku, ale w drugiej części spotkania lechici wzięli się do roboty i strzelili dwie bramki, znacząco przybliżając się do występu w kolejnej rundzie.

Najtrudniejsze zadanie w serii rewanżowej czeka debiutujący w europejskich pucharach Piast Gliwice. Ekipa Marcina Brosza nie zdołała utrzymać wywalczonego w 18 minucie prowadzenia i przegrała z Karabachem Agdam 1:2. To jednak jeszcze nic straconego – tym bardziej, że rewanż odbędzie się w Gliwicach, gdzie Piast na pewno powalczy o odrobienie straty.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!