25262728293031

El. LE: Piast odpadł z rozgrywek

dodane: 2013-07-25 22:53:35 przez: Łukasz Dynowski

Już tylko dwa polskie zespoły grają w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Śląsk Wrocław i Lech Poznań szykują się do trzeciej rundy. Piast Gliwice na kolejną szansę musi czekać co najmniej rok.

Debiutujący w europejskich pucharach gliwiczanie od początku podkreślali, że nie robią sobie dużych nadziei na sukces. Pierwsze spotkanie z Karabachem Agdam przegrali 1:2 i aby awansować dalej, musieli pewnie wygrać w rewanżu.

A ten rozpoczęli fatalnie. Już w 8 minucie Leroy George pokonał Jakuba Szumskiego i uciszył gliwickie trybuny. Nieco podłamani gospodarze przez jakiś czas nie mogli się otrząsnąć, ale broni nie składali. Sygnał do ataku dał Mateusz Matras,  który w 29 minucie dobił piłkę po strzale Damiana Zbozienia i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Siedem minut później kolejny cios zadał Marcin Robak. Cios bardzo efektowny – doświadczony napastnik strzelił przewrotką, zdobywając najładniejszego gola spotkania. Ale nie ostatniego. W regulaminowym czasie bramki już wprawdzie nie padły, ale w doliczonym znowu trafił Karabach. Wprowadzony w 85 minucie Kongijczyk Ulrich Kapolongo wykorzystał zmęczenie gospodarzy i po ograniu Zbozienia pokonał Szumskiego, zapewniając Azerom awans do III rundy rozgrywek.

Awansował też wrocławski Śląsk. Właściwie już po pierwszym, wygranym 4:0 spotkaniu z Rudarem Pljevlja podopieczni Stanislava Levy’ego mogli być pewni gry w kolejnej fazie. W rewanżu w Podgoricy, rozgrywanym w trudnych, upalnych warunkach, szkoleniowiec jednak nie eksperymentował i wystawił identyczny skład jak w pierwszym meczu. I o ile u siebie Śląsk zaprezentował się naprawdę dobrze, o tyle na wyjeździe zawiódł. Do przerwy wygrywał wprawdzie 2:0 (gole Soboty i Paixao), ale w drugiej części stracił dwie bramki i tylko zremisował ze słabym rywalem. Awans oczywiście miał w kieszeni, jednak z taką grą przeciwko Club Brugge, z którym zmierzy się w III rundzie, nie ma szans.

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Lech Poznań pokonał FC Honka 2:1, zwyciężając w dwumeczu 5:2. W kolejnej fazie Kolejorz zagra z Żalgirisem Wilno.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!