17181920212223
24252627282930

El. LM: Legia wymęczyła zwycięstwo

dodane: 2013-07-24 23:03:07 przez: Łukasz Dynowski

Legia Warszawa pokonała na Pepsi Arenie walijskie The New Saints 1:0 i przypieczętowała swój awans do III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Tak jak jednak i w pierwszym spotkaniu, tak i w rewanżu podopieczni Jana Urbana nie zachwycili.

Legioniści, być może już pewni awansu po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 w ubiegłym tygodniu, w pierwszej połowie nie stworzyli wiele sytuacji. Utrzymywali się wprawdzie przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Jeżeli już gospodarzom udało się oddać strzał, był albo niecelny, albo zbyt przewidywalny, aby mógł zaskoczyć bramkarza rywali.

Gol padł dopiero w 53 minucie. Świetnym podaniem popisał się Miroslav Radović, a akcję pewnie wykończył Wladimer Dwaliszwili. Kwadrans później bliski podwyższenia był Dominik Furman, jednak piłka po jego bardzo mocnym uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki. W pozostałych akcjach podbramkowych warszawian dobrze spisywał się bramkarz rywali, Paul Harrison.

W dwumeczu Legia wygrała z Walijczykami 4:1. Wysoko, ale styl gry stołecznego zespołu pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli legioniści nie złapią nagle formy, w kolejnej rundzie, w której zmierzą się z norweskim Molde FK, znowu może być różnica trzech - albo i więcej - bramek. Tym razem na niekorzyść mistrzów Polski.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!