18192021222324
25262728123

El. LM: Odmieniona Legia pokonała New Saints

dodane: 2013-07-17 22:23:57 przez: Łukasz Dynowski

Mimo bardzo nieudanej pierwszej połowy piłkarze Legii Warszawa pewnie pokonali na wyjeździe The New Saints FC, strzelając w drugiej części gry trzy bramki i wygrywając 3:1.

Początkowo nic nie wskazywało na taki rezultat. Wprawdzie legioniści rozpoczęli z nieznaczną przewagę, ale to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. Po krótko rozegranym rzucie rożnym w 11. minucie piłka uderzona przez Ryana Fraughana, bardziej wyglądająca na podanie niż strzał, minęła Jakuba Wawrzyniaka, a następnie przeleciała między nogami Dusana Kuciaka. To nieco podcięło legionistom skrzydła. Podopieczni Jana Urbana mieli duże problemy z wykreowaniem dogodnych sytuacji, a wszelkie strzelały przelatywały nad lub obok bramki rywali. Co więcej, za ciosem poszli piłkarze The New Saints, którzy stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. W 41. minucie mieli aż dwie mogące zakończyć się bramką. Najpierw strzał Wilde z bliskiej odległości obronił Kuciak, a chwilę później legionistów uratował słupek.

Obraz rywalizacji zmienił się po przerwie. Gra warszawian w końcu zaczęła wyglądać płynnie, w czym spora zasługa wprowadzonych na boisko Michała Kucharczyka i Dominika Furmana. I to własnie ten pierwszy zdobył gola wyrównującego – po szybkiej akcji w 47. minucie wykorzystał bardzo dobre podanie Jakuba Koseckiego i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Dziesięć minut później prowadzenie legionistom zapewnił Marek Saganowski. 34-letni napastnik zaskoczył obrońców i bramkarza rywali sprytnym strzałem głową, przybliżając legionistów do III rundy eliminacji.

Stała się ona jeszcze bliższa w 74. minucie, kiedy świetnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Jakub Kosecki. Młody pomocnik nie dał szans golkiperowi Walijczyków i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Warszawie, ale wydaje się już ono tylko formalnością.

The New Saints FC - Legia Warszawa 1:3

Bramki: Ryan Fraughan 11 - Michał Kucharczyk 47, Marek Saganowski 57, Jakub Kosecki 74

TNS: 1. Paul Harrison - 2. Simon Spender, 4. Phil Baker, 6. Kai Edwards, 3. Chris Marriott - 11. Ryan Fraughan (64, 8. Sam Finley), 23. Aeron Edwards, 12. Christian Seargeant, 20. Alex Darlington (80, 10. Matty Williams), 14. Jamie Mullan - 18. Mike Wilde.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Dossa Júnior, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović (46, 18. Michał Kucharczyk), 21. Ivica Vrdoljak, 23. Hélio Pinto (46, 37. Dominik Furman), 13. Wladimer Dwaliszwili, 20. Jakub Kosecki (80, 33. Michał Żyro) - 9. Marek Saganowski.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!