17181920212223
24252627282930

El. LM: Zwycięski remis Legii

dodane: 2013-08-07 23:08:53 przez: Łukasz Dynowski

Legia Warszawa zremisowała na Pepsi Arenie z Molde FK 0:0 i dzięki bramce strzelonej na wyjeździe awansowała do czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Tym samy podopieczni Jana Urbana mogą być już pewni gry w fazie grupowej Ligi Europy. A jeżeli wygrają kolejny dwumecz, znajdą się w gronie najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania na boisku działo się niewiele. Legioniści mieli przewagę, ale nie wyniknęło z niej nic poza kilkoma rzutami rożnymi. Najbliżej strzelenia bramki był Dwaliszwili, któremu okazję sprezentował bramkarz rywali Orjan Nyland. Norweg dług zwlekał z wybiciem piłki, a kiedy wreszcie zdecydował się wybić, trafił w głowę naciskającego go Gruzina. Futbolówka przeleciała jednak nie tylko nad golkiperem, ale i nad poprzeczką.

Legioniści nie mieli wielu okazji, jednak jeszcze mniej wytworzyło Molde. W zasadzie w ogóle nie wytworzyło. Wszelkie akcje Norwegów były powstrzymywane przez dobrze grającą obronę warszawian i dopiero w drugiej połowie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zaczęli się przedostawać bliżej bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Sporo strachu napędził Słowakowi Chima Chukwu, po którego strzale głową piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Kluczowa dla losów spotkania była 80 minuta, kiedy drugą żółtą kartkę otrzymał Emmanuel Ekpo. Nigeryjski skrzydłowy przytrzymywał Radovicia, uniemożliwiając Serbowi wyprowadzenie akcji, za co sędzia postanowił usunąć go z boiska. W końcówce osłabione Molde próbowało wprawdzie atakować, ale poza groźną sytuację w polu karnym, w której Linnes znalazł się sam na sam z Kuciakiem, nie było dużego zagrożenia pod bramką gospodarzy i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Rywala w czwartej rundzie legioniści poznają w piątek. Będzie to ktoś z grona: FC Basel, Celtic Glasgow, Steaua Bukareszt, Viktoria Pilzno i Steaua Bukareszt.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!