22232425262728
293012345

Lech przegrał po fatalnym meczu. Niespodzianka Śląska

dodane: 2013-08-01 22:53:48 przez: Łukasz Dynowski

Po bardzo słabej grze Lech Poznań przegrał z Żalgirisem Wilno 0:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Europy. Zdecydowanie lepiej wypadł Śląsk, który pokonał we Wrocławiu Club Brugge 1:0.

Lech, który w drugiej rundzie wyeliminował FC Honka, był faworytem dwumeczu z Żalgirisem. I nadal jest, ale dzisiejsze spotkanie z pewnością ostudziło nieco optymizm kibiców Kolejorza. Ekipa Mariusza Rumaka wprawdzie utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Gospodarze natomiast nie zamierzali biernie się przyglądać poczynaniom rywali i sami kilkakrotnie zagrozili polskiej bramce. W 35 minucie nawet wpakowali do niej piłkę, ale okazało się, że Rytis Leliuga był na spalonym.

Nie był na nim natomiast Mantas Kuklys, który na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy pokonał Krzysztof Kotorowskiego. A w zasadzie Kotorowski sam się pokonał, z małą pomocą poznańskiej defensywy, która pozostawiła Kuklysa bez krycia. Litwin musnął piłkę głową, a golkiper lechitów spóźnił się z interwencją i mógł tylko patrzeć, jak futbolówka mija linię bramkową.

Po przerwie gra wicemistrzów Polski się nie poprawiła. Ba, wyglądała jeszcze gorzej i Żalgiris nie miał problemów z dowiezieniem prowadzenia do ostatniego gwizdka. Prowadzenia skromnego, ale zasłużonego i dającego Litwinom nadzieję na sprawienie jeszcze większej niespodzianki w Poznaniu.

Niespodziankę może też sprawić Śląsk. Podopieczni Stanislava Levy’ego byli skazywani na porażkę, ale dzięki trafieniu Sebino Plaku wygrali na Stadionie Miejskim z Club Brugge 1:0. Co więcej, wrocławianie pokazali efektowny futbol i grali z Belgami jak równy z równym. Teraz do awansu wystarczy im remis w Brugii.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!