21222324252627
28293031123

Legia zgniotła Widzew

dodane: 2013-07-20 20:23:25 przez: Łukasz Dynowski

Kapitalnie nowy sezon ekstraklasy rozpoczęli piłkarze Legii Warszawa. Obrońcy tytułu urządzili sobie na własnym boisku festiwal strzelecki i pokonali Widzew Łódź 5:1.

Ekipa Jana Urbana przystąpiła do dzisiejszego meczu w składzie mocno zmienionym względem czwartkowego meczu eliminacji do Ligi Mistrzów z The New Saints. W pierwszej jedenastce zabrakło Jakuba Koseckiego, Marka Saganowskiego, Ivicy Vrdoljaka i Władimira Dwaliszwiliego. Trener Jan Urban postawił na młodzież, dając szansę debiutu w ekstraklasie Patrykowi Mikicie i Mateuszowi Cichockiemu. Jak się okazało – był to strzał w dziesiątkę.

Szczególnie aktywny na boisku był Mikita, który już w 3 minucie zaliczył asystę. Jego podanie bezbłędnie wykorzystał Miroslav Radović, zapewniając legionistom prowadzenie. Oraz dużą swobodę – warszawianie spokojnie kontrolowali wydarzenia na murawie, od czasu do czasu zagrażając bramce rywali. Podwyższyli jeszcze przed przerwą, w 39 minucie, kiedy Jakub Rzeźniczak wykorzystał błąd defensywy przeciwników i strzałem przy słupku nie dał szans Mielcarzowi. Chwilę później obrońca legionistów popisał się mocnym, efektownym uderzeniem zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Mikity, jednak debiutant nie potrafił wykończyć akcji.

Na początku drugiej połowy goście mogli zdobyć bramkę kontaktową. Pawłowski otrzymał świetne podanie w pole karne, kapitalnie zgubił obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuciakiem. Golkiper Legii był jednak tego dnia bardzo dobrze dysponowany i w świetnym stylu obronił strzał.

To, co nie udało się Widzewowi, udało się Legii. W 53 minucie Michał Kucharczyk otrzymał precyzyjne podanie od Brzyskiego i wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później podobna sytuacja – tym razem dogrywa Mikita. Efekt ten sam – Kucharczyk pewnie strzela i wyprowadza swój zespół na czterobramkowe prowadzenie.

Honorowe trafienie dla Widzewa zdobył w 60 minucie Łukasz Staroń, który oddał bardzo dokładny strzał zza pola karnego. Dokładny był też Mikita – w 88 minucie debiutant głową skierował piłkę do bramki gości i ustalił wynik na 5:1.

Widzew nie wyglądał dzisiaj tak źle, jak sugeruje wynik, ale podopiecznym Radosława Mroczkowskiego w decydujących momentach brakowało zimnej krwi. Co innego Legia, która wykorzystała większość swoich sytuacji. Gospodarze zaprezentowali się znacznie lepiej niż w meczu z TNS i potwierdzili, że mają duży apetyt na obronę tytułu.

W innym dzisiejszym meczu Jagiellonia Białystok pokonała w Bydgoszczy powracającą do ekstraklasy Zawiszę 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 78 minucie Bekim Balaj.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!