23242526272829
303112345

Liga Mistrzów nie dla Legii

dodane: 2013-08-27 22:52:27 przez: Łukasz Dynowski

Legia Warszawa zremisowała na Pepsi Arenie ze Steauą Bukareszt 2:2 i nie awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Goście ustawili spotkanie już w pierwszych minutach, szybko zdobywając dwie bramki i cofając się do obrony.

Legioniści nie rozpoczęli spotkania źle – mieli przewagę i próbowali straszyć rywali na ich połowie. Obrona Steauy nie pozwalała jednak atakującym rozwinąć skrzydeł. W przeciwieństwie do obrony Legii, która w 7 minucie nie pokryła w polu karnym Stanciu. Do Rumuna wprawdzie dopadł po chwili Dominik Furman, ale pomocnik gości łatwo ograł legionistę i wpakował piłkę do bramki Kuciaka.

Było źle. A zaraz zrobiło się fatalnie. Dwie minut później Vrdoljak stracił piłkę, Steaua ruszyła z kontrą trzech na dwóch, futbolówkę otrzymał Piovaccari, prostym zwodem zmylił próbującego interweniować Juniora i podwyższył na 2:0. Do awansu Legia potrzebowała już trzech bramek.

Pierwszą zdobyła w 22 minucie. Tatarusanu wprawdzie obronił strzał Koseckiego, ale przy dobitce Kucharczyka był bezradny. Bezradna była też Legia, kiedy sędzia odgwizdał spalonego. Ofsajd nieznaczny, ale był.

Nie było za to pięć minut później, kiedy świetnie w pole karne zagrał Wawrzyniak, a Radović strzałem głową zdobył bramkę kontaktową. Trafienie Serba wlało nadzieję w serca kibiców i piłkarzy Legii i choć mistrz Polski miał wyraźną przewagę, w pierwszej połowie nie był już w stanie zbyt wiele zrobić. Bramce Rumunów poważnie zagroził tylko Furman, który popisał się ładnym strzałem z woleja. A Tatarusanu ładną interwencją, wybijając piłkę na róg.

W drugiej połowie Legia kontynuowała ataki, jednak ciągle oddawała mało strzałów i zatrzymywała się na obrońcach Steauy. Dopiero w doliczonym czasie gry wyrównał Rzeźniczak. Do końca była już jednak niespełna minuta i warszawianom nie udało się już nawet zbliżyć do rumuńskiej bramki.

Legii na pocieszenie pozostaje gra w Lidze Europy. Na Ligę Mistrzów polscy kibice muszą jeszcze poczekać przynajmniej do kolejnej edycji. Jak co roku.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!