21222324252627
28293031123

Nowy lider!

dodane: 2013-08-10 22:50:14 przez: Łukasz Dynowski

Po serii efektownych zwycięstw Legia Warszawa doznała pierwszej porażki w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. W Chorzowie obrońcy tytułu przegrali z Ruchem 2:1 i stracili prowadzenie w tabeli.

Na zdobycie dwubramkowej przewagi gospodarze potrzebowali zaledwie 30 minut. W 25 strzelił Grzegorz Kuświk, a w 29 Łukasz Surma, który ładnym uderzeniem z dystansu pokonał Kuciaka.

Nadzieję kibicom gości przywrócił na początku drugiej połowy Marek Saganowski. Doświadczony napastnik wykorzystał podanie Furmana i zdobył bramkę kontaktową. O wyrównującą goście walczyli do ostatniego gwizdka. W bramce Ruchu świetnie się jednak spisywał Krzysztof Kamiński, który obronił groźne strzały m.in. Koseckiego i Brozia. Golkiper Niebieskich miał też trochę szczęścia – w 81 minucie po uderzeniu Saganowskiego uratował go słupek. W kolejnych Legia napierała, ale nie zdołała sforsować bramki chorzowian i do Warszawy wróci bez punktów.

W tej sytuacji nowym liderem został Górnik Zabrze, który pokonał dzisiaj na wyjeździe Widzew 3:0. To już trzecie kolejne zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki i z dziesięcioma punktami o jeden wyprzedzają Legię.

Dobrą passę podtrzymuje też Lechia Gdańsk. Po zeszłotygodniowym triumfie z Jagiellonią tym razem lechiści zwyciężyli Cracovię. Ozdobą spotkania była akcja, po której padł gol ustający wynik spotkania na 3:1. Pod polem karnym rywali Paweł Buzała zagrał piętką do Matsuiego, ten piętką się odwdzięczył, a Buzała zwieńczył dzieło i pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Pilarza.

Po czterech kolejkach Lechia ma 8 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedzić może ją Piast, który w poniedziałek zmierzy się z Zawiszą.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!