19202122232425
2627282930311

Piękne gole w Chorzowie

dodane: 2013-07-26 22:53:09 przez: Łukasz Dynowski

W drugim meczu ekstraklasowego sezonu piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli drugi remis. Po ubiegłotygodniowym 1:1 z Lechem Poznań tym razem ekipa Jacka Zielińskiego na własny stadionie podzieliła się punktami z Lechią Gdańsk.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie już w 3 minucie. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Deleu. Mocno uderzona piłka poleciała tuż pod poprzeczką, nie dając jakichkolwiek szans Krzysztofowi Kamińskiemu.

Kwadrans później szans nie miał też golkiper lechistów, Mateusz Bąk. Na efektowne uderzenie Brazylijczyka kapitalnie odpowiedział Marcin Malinowski, który huknął z jeszcze dalszej odległości i dał gospodarzom wyrównanie. To już druga bramka „Maliny” w tym sezonie. I druga bardzo efektowna – przed tygodniem również trafił z dystansu i zapewnił swojej drużynie remis.

W drugiej połowie Ruch mógł objąć prowadzenie, ale po fatalnym błędzie Bąka jeszcze fatalniejszy popełnił Pavel Sultes - Czech spudłował z zaledwie 5 metrów.

Problemów z trafianiem nie miał natomiast dzisiaj napastnik Widzewa, Eduards Visnakovs. Łotysz zdobył w Łodzi dwie bramki i zapewnił gospodarzom trzy punkty w meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Beniaminek ekstraklasy dominował przez pierwsze 30 minut i po kwadransie gry prowadził dzięki trafieniu Jakuba Wójcickiego. Z biegiem czasu jednak gra gości się posypała i wykorzystali to piłkarze Radosława Mroczkowskiego, którzy zdobyli pierwsze punkty w sezonie.

Kolejne dwa mecze drugiej kolejki odbędą się w sobotę. Podbeskidzie podejmie Górnik Zabrze, a Pogoń Legię.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!