22232425262728
293012345

Pierwsze zwycięstwo Górnika

dodane: 2013-07-27 22:45:03 przez: Łukasz Dynowski

Nieudanie sezon ekstraklasy na własnym stadionie zainaugurowali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. W meczu drugiej kolejki Górale przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2.

Już w 3 minucie prowadzenie gościom dał Prejuce Nakoulma. Dużą rolę w akcji odegrał Mariusz Przybylski, który świetnie podał do wbiegającego w pole karne Pawła Olkowskiego. Ten dograł wzdłuż linii bramkowej, prosto do nadbiegającego „Prezesa”. Spóźnionym obrońcom i wychodzącemu do Olkowskiego bramkarzowi Górali nie pozostał nic innego jak obserwować piłkę zmierzającą do siatki.

Zabrzanie dominowali już do końca pierwszej połowy. W 27 minucie na 2:0 podwyższył Mariusz Przybylski, które dobrze znalazł się w polu karnym po zablokowanym strzale Macieja Małkowskiego i wykorzystał niefrasobliwość linii defensywnej gospodarzy, przejmując piłkę i uderzeniem z kilku metrów nie dając żadnych szans Rybansky’emu.

Po zmianie stron wciąż przeważali goście, ale strzelało już tylko Podbeskidzie. Najpierw Telichowski, który jednak był na spalonym. Później Żegleń – i choć tym razem sędzia bramkę uznał, powtórki telewizyjne pokazały, że asystujący przy golu Telichowski faulował bramkarza rywali.

W końcówce Górnik mógł jeszcze podwyższyć, ale dobrze spisywał się Rybansky.

W drugim dzisiejszym meczu broniąca tytułu Legia Warszawa nie pozostawiła złudzeń Pogoni, wygrywając w Szczecinie 3:0. Bramki zdobyli Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović i Władimer Dwaliszwili. Z sześcioma punktami i ośmioma golami zdobytymi w dwóch meczach legioniści są na szczycie ekstraklasowej tabeli.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!