21222324252627
28293031123

Pierwsze zwycięstwo Lechii

dodane: 2013-08-05 21:12:13 przez: Łukasz Dynowski

W ostatnim meczu trzeciej kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Jagiellonię Białystok 2:0. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Michała Probierza w tym sezonie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16 minucie. Z autu do gry piłkę wprowadził Deleu. Podaniem przewrotką oddał mu ją Przemysław Frankowski, a Brazylijczyk bez przyjęcia dograł w pole karne, gdzie dopadł do niej Paweł Buzała i pewnym strzałem nie dał szans Jakubowi Słowikowi.

Jeszcze w pierwszej połowie podwyższyć - i to dwukrotnie - mógł Matsui. Japończyk nie wykorzystał jednak dwóch niemal stuprocentowych okazji i na przerwę lechiści schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

W drugiej połowie zmotywowana Jagiellonia próbowała odrobić stratę. Bezskutecznie.

Skuteczny za to był Sebastian Madera. W 80 minucie obrońca gospodarzy wykorzystał podanie z rzutu wolnego i strzałem głową przypieczętował zwycięstwo gospodarzy. Pierwsze w tym sezonie. Po trzech kolejkach Lechia ma pięć punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Jagiellonia, która doznała pierwszej porażki, z sześcioma punktami spadła na czwarte.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!