19202122232425
2627282930311

Pierwszy punkt Zawiszy. Nowak pokonał Ruch

dodane: 2013-08-02 23:06:24 przez: Łukasz Dynowski

W meczu III kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:1 i zdobyła pierwszy punkt od czasu powrotu na najwyższy szczebel krajowych rozgrywek.

Gospodarze już w 6 minucie mieli dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak bardzo dobre podanie Michała Masłowskiego nie zostało zwieńczone równie dobrym strzałem Jakuba Wójcickiego – uderzenie pomocnika Zawiszy zostało zablokowane. Pogoń miała wprawdzie przewagę i wykorzystywała ospałość rywali, ale odpowiedziała dopiero kilkanaście minut później. Za to skutecznie. Dośrodkowanie Bąka odbiło się rykoszetem, piłka spadła na 15 metr, a tam dopadł do niej Akoshi, który płaskim strzałem pokonał Kaczmarka.

W przerwie trener Ryszard Tarasiewicz zmienił nieco ustawienie Zawiszy. Na niewiele to się zdało, choć gospodarze wyrównali. Bramkę zawdzięczają jednak nie składnej akcji zespołowej, a umiejętnościom Herolda Goulona. Francuz zdecydował się na indywidualne zagranie, prostym zwodem minął rywala i kapitalnym uderzeniem z dużej odległości przelobował Kamińskiego.

Pogoń mogła sobie zapewnić zwycięstwo w ostatniej minucie, kiedy w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Bąk. Świetną interwencją popisał się jednak bramkarz Zawiszy i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Nie podzieliła się natomiast Cracovia. Ekipa Wojciecha Stawowego pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:1. Goście prowadzili od 13 minuty po strzale Marka Zieńczuka, ale w końcówce świetnie zagrał Dawid Nowak, który na przestrzeni kilkudziesięciu sekund wpakował chorzowianom dwie bramki. Cracovia odnotowała tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy - Ruch pierwszą porażkę.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!