18192021222324
25262728293031

Podział punktów w Gdańsku

dodane: 2013-07-22 21:27:29 przez: Łukasz Dynowski

Istny thriller - choć niezbyt wysokiej jakości - na zakończenie pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy zaserwowały kibicom Lechia Gdańsk i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie na PGE Arenie zakończyło się remisem 2:2, a wyrównująca bramka dla gości padła w ostatniej minucie meczu.

W początkowej fazie spotkania żadna z drużyn nie prezentowała wysokiej formy. Ba – po spotkaniu trener gospodarzy Michał Probierz otwarcie przyznał, że przez pierwsze dwadzieścia minut jego zespół grał fatalnie. Wykorzystali to rywale, a konkretnie Marcin Wodecki. W 23 minucie napastnik Górali pięknym strzałem głową pokonał Mateusza Bąka i zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

To nieco obudziło gdańszczan. Doskonałą okazję do wyrównania miał Adam Duda, który jednak nie zdołał dobić piłki z 6 metrów po tym, jak Rybanski obronił strzał Wiśniewskiego. Wydawało się, że lechiści pójdą za ciosem, szczególnie po naradzie w przerwie z trenerem Probierzem. Drugą połowę rozpoczęli jednak bez werwy i długo nie zanosiło się na to, aby mogli zmienić wynik.

Do pracy wzięli się dopiero w końcówce. Późno, ale z pozytywnym skutkiem. W 77 minucie piłkę do siatki wpakował Piotr Grzelczak, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Chwil później wyrównał kreowany na nową gwiazdę ekstraklasy Daisuke Matsui. Japończyk bez trudu poradził sobie z Dariuszem Łatką i po raz pierwszy pokonał Rybanskiego.

Nie minęło dziesięć minut i Słowak ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Znowu trafił Matsui, który wykorzystał niefrasobliwość obrońcy gości i uderzeniem z 10 metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Wydawało się, że gospodarze nie dadzą już go sobie wyrwać z rąk, zwłaszcza że w ostatnich minutach Podbeskidzie było zepchnięte do defensywy. Goście nie złożyli jednak broni. W 93 minucie Rudolf Urban z rzutu wolnego dograł piłkę na głowę Błażeja Telichowskiego, który rzutem na taśmę zdobył wyrównującą bramkę.

Była to ostatnia akcja pierwszej kolejki nowego sezonu ekstraklasy. Po niej liderem jest Legia Warszawa, która w sobotę pokonała Widzew Łódź aż 5:1. Drugie miejsce zajmuje Pogoń Szczecin, a trzecie Piast Gliwice. Podbeskidzie i Lechia plasują się odpowiednio na piątej i szóstej lokacie.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!