20212223242526
272829303112

Śląsk wciąż bez zwycięstwa

dodane: 2013-08-11 21:10:32 przez: Łukasz Dynowski

Śląsk Wrocław świetnie się spisuje w eliminacjach do Ligi Europy, ale w rozgrywkach krajowych podopieczni Stanislava Levy’ego wciąż nie mogą się przełamać. W czwartej kolejce ekstraklasy zremisowali w Szczecinie z Pogonią 2:2.

Wynik to i tak dobry, bo do przerwy wrocławianie przegrywali 0:2. Po rzucie rożnym w 12 minucie do bramki strzeżonej przez Kelemena trafił Wojciech Golla. Tuż przed przerwą podwyższył Takafumi Akahoshi.

Po zmianie stron Śląsk ruszył do ataku. Świetną okazję miał Paixao, który jednak po podaniu Soboty nie trafił na pustą bramkę. Później szczecińskim kibicom przypomniał się Przemysław Kaźmierczak. Na 15 minut przed końcem były zawodnik Pogoni przyjął piłkę tyłem do bramki i strzałem przewrotką nie dał szans Janukiewiczowi. Niespełna kwadrans później trafił Hołota, ustanawiając wynik spotkania.

- Lepiej przemilczeć ten rezultat. Żałujemy tego meczu. Było dużo akcji i dobrej gry, wynik do przerwy był marzeniem. Te dwa punkty nam uciekały, oddaliśmy inicjatywę, nastawiliśmy się na kontrataki. Śląsk groźnie atakował i udało mu się doprowadzić do remisu. Cieszy mnie to, że mecz mógł się podobać – szczególnie wiele strzałów. W przerwie powiedziałem chłopakom, że jestem z nich dumny. Niedosyt pozostał. Wrażenie artystyczne dobre, ale dwa punkty straciliśmy – powiedział po meczu trener Pogoni Dariusz Wdowczyk.

Punktów nie stracił za to w końcu Lech Poznań. Po trzech kolejnych remisach Kolejorz pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce 2:0. Bramki zdobyli Pavol Stano i Vojo Ubiparip.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!