19202122232425
2627282930311

Sobolewski zapewnił zwycięstwo Górnikowi

dodane: 2013-08-04 22:38:26 przez: Łukasz Dynowski

Zaledwie trzy gole padły w trzech dzisiejszych meczach T-Mobile Ekstaklasy. Wszystkie w Zabrzu, gdzie Górnik pokonał Piast Gliwice 2:1.

W derbach Śląska gospodarze od początku dominowali na boisku, ale brakowało im skuteczności. Aż do 27 minuty, kiedy kapitalnym rajdem popisał się Prejuce Nakoulma. Piłkarz z Burkina Faso przebiegł połowę boiska, w sprinterskim pojedynku nie dając najmniejszych szans rywalowi, dograł w pole karne do Macieja Małkowskiego, a ten wpakował piłkę do siatki.

Zabrzanie mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak to Piast zdobył kolejną bramkę. W 55 minucie Marcin Robak wykorzystał dobre podanie od partnera, zgubił obrońców i z bliska strzelił nie do obrony.

Gol dał gliwiczanom sygnał do ataku. Najbliżej wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie był Kamil Wilczek, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. I kiedy wydawało się, że wynik już się nie zmieni, w 82 minucie kapitalnym strzałem Jakuba Szumskiego pokonał Radosław Sobolewski, zapewniając swojemu zespołowi trzy punkty.

W innym dzisiejszym meczu występujący w okrojonym składzie Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Wisłą Kraków 0:0. To pierwsze w historii Stadionu Miejskiego spotkanie, w którym nie padły bramki. I kolejne w tym sezonie, w którym Śląsk nie odniósł zwycięstwa. Wrocławianie w trzech dotychczasowych kolejkach ekstraklasy zdobyli tylko dwa punkty. Wiadomo jednak, że dla ekipy Stanislava Levy’ego najważniejsze są obecnie rozgrywki europejskie.

Zwycięstwa w tym sezonie nie odnotowali też jeszcze zawodnicy Lecha Poznań, którzy również koncentrują się na eliminacjach do Ligi Europy. Dzisiaj w Lubinie lechici zremisowali z Zagłębiem 0:0.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!