18192021222324
25262728293031

Trudna przeprawa Śląska, trzy punkty Piasta

dodane: 2013-07-21 22:26:01 przez: Łukasz Dynowski

Trzeciego dnia nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy na boisko wybiegły drużyny rywalizujące w eliminacjach do Ligi Europy – Piast Gliwice, Lech Poznań i Śląsk Wrocław. Z tego grona tylko gliwiczanie zdobyli komplet punktów.

Śląsk pobudził apetyty kibiców czwartkową wygraną z Rudarem Pljevlja. Na Stadionie Miejskim gospodarze zagrali efektownie i efektywnie, wygrywając 4:0 i prezentując się najlepiej spośród polskich drużyn walczących na arenie międzynarodowej. Na krajowym podwórku nie było już jednak tak łatwo. Korona narzuciła trudne warunki, od początku zagrała wysokim pressingiem i ruszyła do ataku, wypracowując kilka groźnych sytuacji. Śląsk miał takową dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy w znakomitej sytuacji po podaniu Sebastiana Mili znalazł się Sebinu Plaku. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się jednak golkiper gospodarzy, Zbigniew Małkowski.

Druga połowa przyniosła zmianę w obrazie gry. Tym razem to kielczanie zostali zepchnięci do defensywy i rzadko kiedy przedostawali się pod bramkę Gikiewicza. W 65 minucie doskonałą okazję miał wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Sierpina, który urwał się obronie wrocławian i wybiegł sam na sam z bramkarzem rywali. Sędzia odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki telewizyjne – niesłusznie. Korona przebudziła się jeszcze w końcówce, ale nie potrafiła sforsować defensywy przeciwników i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Na brak goli nie mogli za to narzekać kibice w Krakowie, gdzie powracająca do ekstraklasy Cracovia podejmowała Piast Gliwice. Już w 13 minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Krzysztof Danielewicz. Po zdobyciu bramki Cracovia nie potrafiła jednak odnaleźć się na boisku i już do końca pierwszej połowy dominowali goście, którzy wyrównali w 26 minucie za sprawą Rubena Jurado. Bohaterem gliwiczan został jednak inny zawodnik – Damian Zbozień. 24-letni obrońca na przestrzeni siedmiu minut strzelił dwie bramki – obie po podaniach z rzutu rożnego. Krakowianie atakowali, ale stać ich było tylko na jedno trafienie, autorstwa Milosa Kosanovicia.

W ostatnim dzisiejszym meczu Lech Poznań zremisował w Chorzowie z Ruchem 1:1. Gola dla gości zdobył w 17 minucie Vojo Ubiparip. Pod koniec spotkania odpowiedział Marcin Malinowski, który mocno uderzył z dystansu, a piłka odbiła się rykoszetem i wpadła do bramki rywali.

Pierwszą kolejkę ekstraklasy zamknie jutrzejsze spotkanie Lechii Gdańsk z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek o 18:00.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!