19202122232425
2627282930311

Wisła wyszarpała zwycięstwo

dodane: 2013-07-29 20:20:50 przez: Łukasz Dynowski

Piłkarze Wisły Kraków rzutem na taśmę zapewnili sobie pierwsze trzy punkty w sezonie. Na zakończenie drugiej kolejki T-Mobile Ekstraklasy podopieczni Franciszka Smudy pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 3:2. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry.

Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 33 minucie Michał Miśkiewicz obronił strzał Pavola Stano, ale zaraz do piłki dopadł Paweł Golański, który uderzył przy krótkim słupku. Choć strzał padł z bliskiej odległości, bramkarz wiślaków nie był bez szans i nieco zawinił przy utracie gola.

Prowadzeniem Korona cieszyła się zaledwie przez kilkadziesiąt sekund. W 35 minucie Łukasz Garguła zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka odbiła się od obrońcy i kompletnie zmyliła Zbigniewa Małkowskiego, przelatując nad wyciągniętym bramkarzem kieleckiego zespołu.

W 58 minucie Garguła ponownie uderzył zza pola karnego. Już bez rykoszetu, ale efekt taki sam – futbolówka minęła bezradnego Małkowskiego i odbijając się od słupka wpadła do siatki. Obrońcy gospodarzy zostawili wiślakowi zdecydowanie zbyt dużo miejsca, co ten skrzętnie wykorzystał.

Błędów nie ustrzegła się też jednak defensywa krakowian. Na dziesięć minut przed końcem zostawiła w polu karnym Pawła Sobolewskiego, który zajął się piłką po dośrodkowaniu Golańskiego i strzałem głową pokonał Miśkiewicza.

Wydawało się, że niefrasobliwość linii defensywnej będzie kosztować Wisłę zwycięstwo. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Smudy. Na 30 sekund przed końcem goście wyprowadzili kontrę, która zakończyła się faulem w polu karnym na Burlidze. Michał Chrapek pewnie wykorzystał jedenastkę i zapewnił Białej Gwieździe pierwsze punkty w sezonie.

Po dwóch kolejkach Wisła zajmuje czwarte, a Korona trzynaste miejsce w lidze. Pierwsza jest broniąca tytułu Legia, która w dwóch spotkaniach zdobyła aż osiem goli.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto i dodaj pierwszy komentarz!

NaStadionach.pl to miejsce łączące serwis informacyjny zawierający newsy i relacje piłkarskie ze społecznością kibiców online. Dodatkowo jako jedyne medium w Polsce, piszemy dla Was o australijskiej lidze piłkarskiej: A-League!